Лещенко порівняв Гонтареву з капітаном Титаніка

Валерія Гонтарєва із усіх керівників Національного банку знаходиться на своїй посаді найменший термін і стала капітаном «Титаніка», який на той момент вже почав тонути.

Саме тому претензії на її адресу є несправедливими, заявив у ефірі «5-го каналу» народний депутат від БПП Сергій Лещенко.

«Ситуація в НБУ складна, вона накопичувалася не один рік, не меншу відповідальність несе уряд, який мав здійснювати реформи, які мали привести до перетворень в економіці. Гонтарева є предметом політичного піару»,— переконаний Лещенко, назвавши главу Нацбанку «зручною мішенню для популізму Радикальної партії».

Читайте також: Ляшко витіснив Гонтареву з трибуни. Спікер порадив йти до суду

На його думку ситуація, в якій опинилася Голова НБУ, є дуже складною для будь-якого керівника чи навіть фахівця з європейського центробанку.

Також Лещенко розповів, що, попри все, Національному банку вдалося внести у Парламент дуже корисний закон, проти якого виступали олігархівчні клани.

«Це закон про кримінальну і адміністративну відповідальність кінцевих бенефіціарів різних банків. Мають обовʼязково бути розкритими всі кінцеві власники банків, і якщо відбувається банкротство, то реальні власники мають нести за це відповідальність,а не ті, кого вони підставили»,— зазначив нардеп.

Нагадаємо: за останній рік гривня знецінилася майже у 4 рази. Наприкінці минулого місяця сам Нацбанк оцінив її у рекордно низькі 30 грн за 1 долар США, що стало найбільшим антирекордом за всі роки її існування. На чорному ринку тоді показники дійшли до 39-43 грн. за долар.

Після цього нацвалюту однак вирішили реанімувати за допомогою обмежень на міжбанку. Впродовж всього тижня, починаючи з 2 березня, гривня укріплювалася, однак вже у пʼятницю знову обвалилася до 30 грн. на чорному ринку, який в останні 7-8 місяців і визначає ціну валюти в Україні разом зі спекулянтами та причетними до спекуляцій банками.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!