У конкурсній комісії НАБ стурбовані законопроектом, що пропонує змінити вимоги до кандидата

Конкурсна комісія з відбору кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро (НАБ) стурбована зареєстрованим у Верховній Раді законопроектом, у якому пропонується внести зміни до закону у частині вимог до кандидата на посаду директора НАБ. Про це повідомляє громадська організація «Центр протидії корупції» з посиланням на членів комісії. «Спроби Верховної Ради змінити правила гри наприкінці конкурсу — атака на незалежність рішення комісії», — заявив у пʼятницю під час засідання конкурсної комісії один із її членів, директор Європейського управління боротьби із шахрайством Джованні Кесслер.

«Я хочу звернутися до Верховної Ради, яка є втіленням довіри українців та носієм демократичних цінностей: ви не є конкурсною комісією. Ми є конкурсною комісією. Будь-які спроби втрутитися у процес (відбору кандидатів — ред.) є дуже небезпечним. Змінювати правила гри наприкінці процедури конкурсного відбору — атака на незалежність членів та рішень комісії, яку ми будемо відбивати», — наголосив Кесслер.

​​Проект закону 2339 авторства народних депутатів Олександра Грановського, Олексія Мушака (обидва — «Блок Петра Порошенка») і Михайла Хміля («Народний фронт»), зареєстрований у парламенті, пропонує скасувати вимоги щодо максимального віку, коли особа може працювати на посаді директора НАБ. Наразі ця межа встановлена на рівні 65 років.

У пʼятницю конкурсна комісія обрала 4 кандидатури, щодо яких тепер буде проведено перевірку згідно з законом про очищення влади. Після цього комісія має обрати 3 кандидатури, які подасть на розгляд президентові.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!