Рада наблизила відкриття даних реєстрів та держзакупівель

Рада наблизила відкриття даних реєстрів та держзакупівель

Верховна Рада у першому читанні схвалила законопроект, який має відкрити вільний доступ до даних реєстрів юридичних та фізосіб-підприємців, телеорганізацій, генпланів міст, держзакупівель тощо

За це у четвер проголосували 243 народних обранці.

Законопроект передбачає зокрема, що держреєстратори юридичних та фізичних осіб-підприємців мають оприлюднювати усі дані реєстру у формі відкритих даних.

Також у формі відкритих даних мають публікуватися дані Держреєстру телеорганізацій.

Також важливим пунктом законопроекту є відкриття даних генпланів міст та детальних планів територій, які муситимуть бути доступними у формі відкритих даних.

Ще одним дуже важливим пунктом стане публікація у формі відкритих даних усіх інформації про усі державні закупівлі, їхні умови та учасників.

Передбачено також публікація даних реєстрів вищих навчальних закладів та громадських обʼєднань.

Закон визначає, що інформація у формі відкритих даних — це «публічна інформація, що оприлюднюється на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на веб-сайтах розпорядників інформації у форматі, який дозволяє автоматизовану обробку, вільний та безоплатний доступ до такої інформації».

«Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, в тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обовʼязковим посиланням на джерело отримання такої інформації»,— йдеться в законопроекті.

При цьому за створення та забезпечення функціонування єдиного державного веб-порталу відкритих даних «відповідає центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері електронного урядування».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!