США можуть ухвалити рішення щодо надання Україні зброї найближчими днями — Парубій

Перший захисник Голови Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що США найближчими днями можуть ухвалити рішення щодо надання Україні летальної зброї.

Про це він повідомив в інтервʼю «5 каналу», передає кореспондент Укрінформу.

«Що стосується летального озброєння — це рішення політичне, і воно сьогодні лежить на столі президента США… Я не хочу передбачати, але було проведено багато розмов і переговорів. Думаю, що критична маса тих людей, які з цього приводу зайняли принципову позицію, приведе до того, що в найближчі дні, так само, як ми отримали рішення по санкціях, ми отримаємо рішення по летальній зброї»,— сказав Парубій.

Також він наголосив, що багато європейських держав і Канада готові приймати рішення щодо надання Україні летального озброєння, але усі чекають остаточного рішення США.

Водночас перший благодійник спікера додав, що питання надання Україні від США нелетальної зброї є «фактично узгодженим».

«Ми змогли технічно обговорити нелетальне озброєння, де йдеться про радари для виявлення вогневих точок противника, де йдеться про безпілотники, захищений радіозвʼязок, ремонт деякого нашого обладнання. Можу сказати, що з цього приводу дійсно питання є вирішеним. Вже цю інформацію озвучив посол США, що під цю програму виділено 120 мільйонів»,— підкреслив Парубій.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!