ЄС перегляне принципи політики сусідства

На програму політики сусідства ЄС у 2014-2020 роках має бути виділено 15,4 мільярда євро. Водночас у ЄС говорять про необхідність переглянути принципи цієї політики.

Враховуючи напруженість у відносинах з Росією, а також конфлікти на Близькому Сході та в Північній Африці, ЄС хоче переглянути принципи своєї політики сусідства. Через «істотні зміни» останніх років «необхідно провести всебічну перевірку принципів, на яких ґрунтується політика», повідомили верховна представниця ЄС із питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні та єврокомісар з питань політики сусідства й розширення Йоганнес Ган у Брюсселі в середу, 4 березня. До кінця червня ЄС планує провести консультації з зацікавленими країнами, а восени подати пропозиції щодо нового спрямування політики сусідства, повідомляє агентство AFP.

Європейська політика сусідства існує вже близько десяти років. Вона спрямована на посилення політичних та економічних відносин із країнами, які розташовані поблизу ЄС. На період з 2014 до 2020 року на програму політики сусідства має бути виділено 15,4 мільярда євро.

Особливо проблематичною нині є політика сусідства на сході, де погіршились відносини ЄС із Росією на тлі конфлікту в Україні. Неспокійно і на півдні, адже тривають конфлікти в Сирії та Лівії, внаслідок чого Європа зіткнулась із дедалі більшою кількістю біженців, зазначає AFP.

У ЄС зберігається сильна зацікавленість у «побудові міцних партнерських відносин зі своїми сусідами», наголосила Могеріні. «Останні події в регіоні збільшили виклики, з якими ми всі стикаємося: від економічного тиску до неконтрольованої міграції та загроз безпеці»,— заявила дипломатка. Згадуючи про Росію, Могеріні зазначила, що політику Європи зі східними партнерами в жодному разі не можна використовувати як «привід» для порушення міжнародних правил. Могеріні також висловила сподівання, що Москва повернеться до «відповідальної поведінки».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!