Звільнення В.Гонтаревої може викликати негативну реакцію з боку МВФ - нардеп

Сьогодні звільнення голови Нацбанку Валерії Гонтаревої нічого не змінить, а навпаки, може викликати негативну реакцію з боку кредиторів. Таку думку в ефірі «Першого Національного» висловив народний депутат Максим Єфімов.

За його словами, сьогодні Україна зробила все можливе, аби виторгувати максимальний компроміс у МВФ

«Зараз гривня закріпилася не тому, що хтось її закріпив. Це відбулося, в тому числі, і за рахунок тих імпортерів, які не можуть купити валюту і, відповідно, гривня не має попиту ні в кого за виключенням Нацбанку. Тобто, на Міжбанку не можна купити валюту для придбання товарів з-за кордону. Фактично, це зроблено штучно і з метою „дожити“ до отримання кредиту від МВФ. Тому сьогодні звільнення В.Гонтаревої нічого не змінить, а навпаки, може викликати негативну реакцію з боку кредиторів», – висловив свою думку політик.

З одного боку, за словами М.Єфімова, сьогодні кожному мажоритарнику виборці задають не зовсім легкі питання, адже проголосовані Парламентом непопулярні ініціативи стосуються практично кожного пенсіонера.

«З іншого боку, цих питань було б набагато більше, якби ми дійсно довели країну до дефолту без грошей МВФ. І тоді курс долара міг би бути не 27 гривень, а 100 чи навіть 1000 гривень. На жаль, ми маємо те, що маємо. І депутатам довелося обирати з двох зол менше», – зауважив він.

На думку М.Єфімова, після стабілізації ситуації в країні потрібно обов’язково знаходити гроші, вносити для цього потрібні зміни до бюджету, аби допомогти промисловості та підприємництву нарешті встати з колін.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!