ЄС має змусити Росію забрати своїх найманців з України — Туск

Євросоюз має й надалі тиснути на Росію, щоб вона припинила посилати в Україну своїх солдатів та ескалувати насилля.

Про це заявив голова Ради міністрів Польщі Дональд Туск за результатами зустрічей у Брюсселі з президентом Європейської Ради Германом Ван Ромпеєм, президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, канцлером ФРН Ангелою Меркель і прем’єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Ми усі маємо схожу позицію: необхідним є подальший тиск на Москву, аби зупинити її від ескалації насилля, кажучи просто — від посилання найманців, солдатів, які підтримують сепаратистів (в Україні. — Ред.), що призводить до такого гострого конфлікту”,— заявив Туск.

Він підкреслив, що ситуація “дуже серйозна”, адже йдеться про десятки, а за деякими даними — і сотні жертв.

Водночас Туск наголосив, що визнання Росією результатів президентських виборів в Україні не вплине на позицію Європи з огляду на попередні дії Кремля, зокрема анексію Криму.

На його переконання, ЄС має продемонструвати готовність до подальших санкцій, якщо буде нестаток. “Ніхто не виступатиме за їх запровадження вже зараз, але ми маємо солідарно й однозначно сказати, що Європа готова до подальших санкцій, якщо росіяни не відмовляться від цієї політики, насамперед через підтримку сепаратистів шляхом висилання зброї і людей через російсько-український кордон”,- зазначив польський прем’єр.

За його словами, однозначна відмова Москви від організаційної підтримки сепаратистів буде першим справжнім тестом на добру волю з боку Росії.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!