Уряд готується збільшити кількість субсидій у чотири рази

Після зростання тарифів субсидії можуть знадобитися 4 мільйонам сімей, тобто в чотири рази більшій кількості українців, ніж зараз.

Про це в інтервʼю DT.ua заявив міністр соціальної політики та праці Павло Розенко.

«Теоретично, сьогодні право на субсидію повинні мати близько 2,5 млн українських сімей. А після підвищення цін на газ, за деякими нашими підрахунками, — близько 4 млн. Це люди, чиї доходи не дозволяють у повному обсязі нормально оплачувати житлово-комунальні послуги. При цьому, за статистикою, субсидіями користуються лише близько 1,1 млн сімей»,— зазначив міністр.

За його словами, причин для такої ситуації кілька: люди не вірять владі, не вірять в ефективність системи субсидій; думають, що складно оформити субсидію через велику кількості бюрократичних процедур, воліючи або не заплатити, або обмежити себе в чомусь іншому.

«Саме тому ми розглянули тему оформлення субсидій із найпершого кроку — людина має прийти в управління соцзахисту, вистояти чергу, інколи досить велику, залежно від регіону. У звʼязку з напливом переселенців, кризовими в цьому плані є Дніпропетровська, Харківська, Запорізька, Одеська області та місто Київ. Потрапивши нарешті в кабінет, людина отримує заяву на трьох сторінках і декларацію на пʼяти, які необхідно заповнити. Наше завдання — прибрати зайві, штучні критерії, залишивши по сторінці декларації та заяви»,— розповів Розенко.

Він запевнив, що залишиться лише один критерій — дохід сімʼї. При цьому мільйону людей, які вже отримують субсидії, вони будуть оформлені автоматично, згідно з постановою уряду.

Міністр зазначив, що нова система видачі субсидій запрацює до 1 травня, оскільки перші рахунки з підвищеними тарифами прийдуть людям уже 10-15 травня.

В уряді вважають, що основний наплив претендентів на субсидії очікується на початку наступного опалювального сезону. Саме з цього моменту буде виділена основна частина фінансування.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!