Глава уряду не вірить у 22 гривні за долар

Курс, на який орієнтується уряд сьогодні — той, що закладено в бюджеті, але прем’єр Яценюк не вірить, що його можна досягнути.

Про це він заявив в інтервʼю українським телеканалам, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми зараз орієнтуємося на курс, який закладено в бюджеті — 22. Чи можна його досягнути? Скоріше ні, чим так. Але чи можемо ми стабілізувати курс на сьогоднішній позначці — точно так»,— сказав Яценюк.

Прем’єр також наголосив, що закладений у державний бюджет курс 21,7 гривні за долар США, а також рівень інфляції близько 26% є занадто оптимістичними.

«Я вам відверто кажу, що це занадто оптимістичний сценарій. Наші прогнози не завжди справджуються, але й прогнози наших зовнішніх кредиторів… Обʼєктивно, це той сценарій, який буде переглядатися»,— сказав він.

Премʼєр-міністр зазначив, що згідно з Конституцією, відповідальність за стабілізацію національної грошової одиниці лежить на Національному банку, однак було б безвідповідально перекладати все на НБУ: «У цілому за економіку відповідають всі, в тому числі й парламент».

Він додав, що не має чіткої цифри, яким буде курс. Це питання важко спрогнозувати через те, що події розвиваються кожен день — війна, економіка, обстріли, закриті заводи й шахти.

Також Яценюк наголосив, що для стабілізації фінансової ситуації і оздоровлення економіки країни перш за все потрібно разом із парламентом провести «наступний етап економічних реформ». Потрібно, щоб Україна отримала стабілізаційну допомогу від міжнародних кредиторів, уникла дефолту та щоб відбулося поповнення золотовалютних резервів держави.

«І будемо робити все, щоб до Національного банку і до банківської системи відновилася довіра»,— додав Глава уряду.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!