Закон «Про очищення влади» оцінить Венеціанська комісія

Міністерство юстиції направить на висновок Венеціанської комісії доопрацьований проект закону «Про очищення влади» у понеділок, 2 березня.

Про це повідомив під час прес-конференції в Укрінформі член Громадської ради з питань люстрації при Мін`юсті Карл Волох.

«У понеділок ми відсилаємо на оцінку Венеціанської комісії зміни до закону, які ми підготували і пояснення. Нам здається, що цього разу відповідь буде схвальний»,— сказав він.

Волох розповів, що представники комісії, які нещодавно приїздили в Україну, переконалися у необхідності застосування в Україні власних підходів у питаннях люстрації. "Під час неформального спілкування, відвідин Межигір’я, після того як ми показали деякі факти щодо рівня життя наших прокурорів та суддів, вони неофіційно сказали таке: «Люди, ми виходимо із загальних принципів, оцінюючи люстрацію. Заради вас їх не змінимо, але це ваша країна, вам тут жити і вам її міняти. Якщо у вас є необхідність в якихось речах, яких не було в інших країнах, ви можете їх робити. Ми, може, і напишемо якісь зауваження, але ви повинні робити висновки самі, що потрібно аби витягнути країну із цієї прірви».

Громадський активіст розповів, що основні зауваження членів Венеціанської комісії стосувалися відсутності індивідуального підходу під час люстрації. У цьому зв`язку Волох наголосив, що в українських реаліях інакше проводити люстрацію не можна: «Справа в тому, що в країні практично паралізована судова і правоохоронна системи. Не імовірно оновити владу, доки там представники режиму Януковича. Невже заради того, щоб 40 мільйонів отримало більш-менш нормальне життя, не можна обмежити право на держану службу якогось чиновника, який, імовірно, і не був головним злочинцем?»

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!