Єврокомісії рекомендували направити в Україну поліцейську місію

Комітет асоціації Україна — ЄС рекомендував Єврокомісії направити поліцейську місію в Україну.

Про це повідомив співголова української частини Парламентського комітету асоціації Україна — ЄС народний депутат («Народний фронт») Остап Семерак на прес-конференції за результатами першого засідання комітету, яке відбулося у Брюселі.

«У спільній резолюції до Єврокомісії за результатами зустрічі ми звернулись з проханням підтримати запуск поліцейської місії ЄС в Україні. Сподіваюсь, що ЄК прийме в швидкому режимі таке рішення»,— сказав Семерак.

Він зауважив, що у резолюції до ЄК наголошується на несприйнятті анексії Криму і у цьому звʼязку засуджуються дії РФ. Європарламент висловив глибоку стурбованість зростаючою кількістю терактів і звернувся із закликом до всіх сторін виконувати Мінські угоди. Також у резолюції йдеться про необхідність збільшення кількості працівників місії ОБСЄ.

У документі мова йде і про підтримку Європарламентом надання третього пакету макрофінансової допомоги, який передбачає виділення Україні 1,8 млрд євро. У тексті фінального звернення йдеться про рекомендації ЄК надати безвізовий режим Україні ще до Ризького саміту Східного партнерства, який запланований на 21-22 травня, повідомив Семерак.

У свою чергу голова неформальної групи друзів Україна — ЄС нардеп Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що в резолюції, прийнятій на засіданні, знайшло відображення «наше прохання звернути увагу на гуманітарну ситуацію в Україні». «У цьому звʼязку Парламентський комітет асоціації Україна — ЄС звернувся до Єврокомісії з пропозицією підготувати гуманітарний план дій і виділення окремої фінансової допомоги»,— сказала нардеп.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!