За атаку на Маріуполь Росія отримає нові санкції — Фабіус

Міністр закордонних справ та міжнародного розвитку Франції Лоран Фабіус попередив Росію: у разі нападу сепаратистів на Маріуполь на неї чекають нові санкції.

Про це він заявив під час прямого ефіру на радіостанції France Info, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В цілому режим припинення вогню в Україні дотримується. Але ми ясно дали зрозуміти росіянам, якщо буде набіг сепаратистів на Маріуполь, будуть уведені санкції»,— сказав Фабіус.

Напередодні у Парижі пройшла зустріч міністрів закордонних справ країн «нормандської четвірки». Під час переговорів, які тривали більше 3-х годин, міністри обговорювали ситуацію на Донбасі, у тому числі і напади та обстріли в районі Маріуполя. Після завершення переговорів глава МЗС Франції Лоран Фабіус виступив з офіційною заявою, яка не є спільним документом, оскільки сторони не змогли домовитися за деякими пунктами переговорів.

Разом з тим міністри вимагають суворого дотримання всіх положень мінських угод, починаючи з загального припинення вогню і виведення важкого озброєння, а також закликають до якнайшвидшого створення планів з виведення важких озброєнь і їх повної реалізації. Крім того, міністри звернулися з проханням посилити спеціальну моніторингову місію ОБСЄ та розширити її мандат, надати додатковий персонал, обладнання і фінансування. З цією метою вони готові ініціювати будь-які дії у Відні, щоб гарантувати, що цей мандат буде продовжений швидко. Крім того, Париж, Берлін, Москва та Київ закликали всі сторони забезпечити повний доступ спостерігачів ОБСЄ за всіма напрямами та повністю співпрацювати з ОБСЄ з метою повної реалізації свого мандата, особливо щодо моніторингу та верифікації відведення важкого озброєння.

Міністри також вимагають від тристоронньої контактної групи невідкладно створити робочі групи для досягнення прогресу з ряду питань, в тому числі політичного процесу. Вони також доручили своїм політичним директорам/заступникам міністрів закордонних справ контролювати здійснення мінських домовленостей і скликати зустріч у разі необхідності.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!