Cпостерігачі вказали на недоліки на київських виборах

Ускладнень під час виборів в Україні не вдалося уникнути, особливо у Києві, де виборці отримували по чотири бюлетені (для голосування за президента, мера та депутатів Київради за партійними списками і мажоритарними округами).

Про це у понеділок на прес-конференції в Укрінформі сказала керівник спостережної місії Конгресу Ради Європи Гудрун Мослер-Торнстром.

«Ситуація була особливо складною у Києві, де виборці отримували одразу аж по 4 бюлетені. Також були проблеми зі списками виборців»,— зазначила Мослер-Торнстром.

Вона вказала на те, що киянам доводилося обирати серед більш як 210 кандидатів. Деякі виборці змушені були проводити в кабінках по 20 хвилин, щоб ознайомитися з усіма кандидатурами.

До недоліків виборчого процесу у столиці спостерігачі також віднесли недостатню кількість членів ДВК, що, на їх думку, збільшило час, необхідний для видачі бюлетенів.

Спостерігачі з Ради Європи одним із недоліків виборчого процесу назвали те, що всі чотири бюлетеня вкидалися в одні й ті самі урни, а це, в свою чергу, негативно позначилося на тривалості підрахунку голосів.

Представники спостережної місії Конгресу Ради Європи порадили надалі проводити місцеві вибори окремо. Це, на їх думку, зменшить плутанину у списках для виборців та навантаження на членів комісій.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!