ОБСЄ і ООН визначають шляхи для спільної роботи у питаннях України

Співпраця між ОБСЄ та ООН, ситуація в Україні і навколо неї, а також роль ОБСЄ у врегулюванні української кризи стали темами зустрічі генерального секретаря ООН Пан Гі Муна та чинного голови ОБСЄ та премʼєр-міністра Сербії Івіци Дачича в Нью-Йорку 24 лютого. Про це повідомляється на сайті Організації з безпеки і співпраці в Європі.

Крім того, на зустрічі були присутні генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Дзаньєр.

Обговорення військового конфлікту в Україні відбулося в рік, коли відзначаються 40-ва річниця з дня укладення Гельсінкських угод 1975 року, в яких лідери усіх країн Європи, крім Албанії, а також США і Канада, взяли на себе зобовʼязання поважати непорушність кордонів у Європі та утримуватися від військового вирішення міждержавних суперечок, а також 70-річчя з дня ухвалення статуту Організації Обʼєднаних Націй.

У повідомленні наголошується, що Пан Гі Мун і Івіца Дачич під час зустрічі підкреслювали необхідність забезпечити мирне врегулювання кризи в Україні і вказували, що таку можливість відкрили угоди, підписані в Мінську 12 лютого.

Серед іншого, під час зустрічі наголошувалося, зазначається в повідомленні ОБСЄ, що представництвам ОБСЄ і ООН в Україні слід вивчити шляхи задля зміцнення їхньої взаємодії, «надто в гуманітарних питаннях і питаннях прав людини».

Голова ОБСЄ при цьому високо оцінив дипломатичні зусилля Тристоронньої контактної групи, підкресливши, втім, що «конкретні кроки з імплементації Пакету заходів, прийнятого 12 лютого, розроблені, але здійснені можуть бути лише у випадку, коли твердо встановиться і буде можливим для перевірки режим припинення вогню».

Голова ОБСЄ також підкреслив, що роль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, яка «продовжує надавати обʼєктивну звітність та обʼєктивні дані із зони конфлікту, незважаючи на численні перешкоди, є унікальною і безцінною».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!