У Криму, незважаючи на заборони «влади», вшанували пам"ять Челебіджіхана

У Криму, незважаючи на заборони окупантів, пройшли заходи, присвячені 97-ій річниці трагічної смерті кримськотатарського політичного і суспільного діяча, автора національного гімну кримських татар, Муфтія мусульман Криму, Польщі, Білорусі і Литви Номана Челебіджіхана.

Про це передає кореспондент Укрінформу.

У Севастополі на площі Повсталих біля меморіальної дошки, встановленої на будівлі колишньої міської вʼязниці в памʼять голови Кримського уряду, Муфтія мусульман Криму і організатора першого кримськотатарського Курултаю Номана Челебіджіхана з ранку невеликими групами збиралися люди і несли квіти.

За словами голови Севастопольського регіонального меджлісу Енвера Мамутдінова, 23 лютого в Севастополі біля меморіальної дошки Челебіджіхану традиційно збиралися кримські татари, однак цього року міська влада заборонила памʼятні заходи у звʼязку з тим, що «тепер цього дня відзначається державне свято, день захисника Вітчизни».

«У місті проходять 4 великих заходи, тому нам не дали дозволу на проведення нашого заходу»,— розповів голова Севастопольського меджлісу.

Як зазначив Мамутдінов, цього року Севастопольським меджлісом створений оргкомітет з підготовки святкування 100-ліття з дня смерті Челебіджіхана, у звʼязку з чим в місті планується встановити памʼятник народному героєві.

23 лютого в Сімферополі в Кримськотатарському музеї мистецтв відбулася також відкрита лекція на тему «Творча спадщина Номана Челебіджіхана», на якій організатори заходу розповіли про літературні твори національного лідера.

Окрім того, на телеканалі ATR цього дня пройшов телемарафон, присвячений памʼяті Челебіджіхана.

Підбив підсумки в понеділок і пʼятий традиційний турнір з національної боротьби куреш, присвячений памʼяті Номана Челебіджіхана.

Як повідомляв Укрінформ, 20 лютого, в пʼятницю в кримських мечетях пройшли богослужіння, присвячені 97-ій річниці смерті національного героя.

Проте присвячений Челебіджіхану загальнокримський мітинг, запланований Меджлісом на 22 лютого у дворі ханського палацу Бахчисараю, кримська «влада» проводити заборонила.

Номан Челебіджіхан народився в сімʼї імаму сільської мечеті, вчився в Бахчисараї, Стамбулі і Петербурзі. Один із засновників стратегії національної боротьби кримських татар, в 1918 році поліг жертвою революційного терору в Криму. 23 лютого червоноармійці-матроси розстріляли Челебіджіхана в севастопольській вʼязниці і тіло його викинули в море.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!