Українська влада повторює «закони 16 січня» та веде країну до диктатури — В.Медведчук

Сьогодні Україна згідно з індексом свободи слова перебуває між Колумбією і Афганістаном, і ситуація буде тільки погіршуватися. “Проєвропейська” влада всупереч власним деклараціям про розвиток демократії ведуть країну до диктатури та тоталітаризму. Про це у своєму блозі на сайті громадського руху “Український вибір” пише лідер руху Віктор Медведчук.

Сумнозвісні “закони 16 січня”, прийняті парламентом минулого скликання, були названі диктаторськими. Їх норми, що вводять цензуру в ЗМІ та кримінальну відповідальність за наклеп, викликали обурення громадськості, опозиційних сил, європейських і міжнародних інституцій. Після повалення режиму В.Януковича прийшла до влади опозиційна команда євроінтеграторів-демократів скасувала “закони 16 січня” як такі, що суперечать європейським стандартам.

“Однак не минуло й року, як демократичні устремління нової влади стали зазнавати дивних метаморфоз. Представники провладних політичних сил, які ратують за європейські цінності, почали вносити до Верховної Ради законопроекти, які за своєю суттю нічим не відрізняються від диктаторських законів „злочинної влади“”, — зазначив В.Медведчук.

Громадський діяч нагадав, що у серпні, в очікуванні розпуску парламенту і оголошення нової дати виборів, команда Прем’єр-міністра розробила проект закону “Про санкції”.

“Положення першої редакції цього, з дозволу сказати, правового акта цілком могли б скласти конкуренцію горезвісним диктаторським „законам 16 січня“. Проект закону надавав можливість за реальної або потенційної загрози національним інтересам вводити такі заходи, як „обмеження або припинення діяльності засобів масової інформації та інших суб’єктів інформаційної діяльності, у тому числі в мережі Інтернет“, „заборона діяльності партій, рухів та інших громадських об’єднань і фондів“. Правом вирішувати, хто або що явно або потенційно загрожує країні, наділялася Рада національної безпеки і оборони України”, — зазначив В.Медведчук.

За його словами, українська громадськість і міжнародні організації — Freedom House і “Репортери без кордонів” — піддали проект закону “Про санкції” жорстокій критиці, а в ОБСЄ закликали ВР відмовитися від норм, які “ставлять під загрозу свободу слова в ЗМІ і плюралізм, а також порушують зобов’язання перед ОБСЄ щодо свободи висловлювань та свободи ЗМІ ”.

“І хоча найбільш одіозні норми з законопроекту все ж прибрали, Україна і весь світ отримали чіткий сигнал: проєвропейськи налаштовані демократи в Києві не гребують використовувати методи своїх попередників”, — наголосив громадський діяч.

Він зазначив, що наступний крок — створення Міністерства інформаційної політики (в порушення всіх норм Верховна Рада проголосувала пакетом за новий склад Кабміну, в тому числі і за Юрія Стеця — міністра без міністерства) — став свідченням того, що влада намагається узяти під контроль вільну і незалежну журналістику. В.Медведчук підкреслює, що під приводом турботи про інформаційну безпеку країни чиновники отримали можливість “піклуватися про мізки людей”.

"“Промивання” мізків, тиск на ЗМІ та цензура стали невід’ємною частиною нової інформаційної політики. Мотивуючи свої дії турботою про національну безпеку, нинішня влада всіляко обмежує свободу слова і доступ до інформації: заборона російських телеканалів, російських фільмів та серіалів, знятих чи то після 1991 року, чи то після 2014-го (депутати та громадськість так і не зрозуміли, за що власне проголосувала ВР), відмова в акредитації деяких ЗМІ РФ — так сьогодні бореться з інакомисленням “демократичний „режим камікадзе“. Звинувачення журналіста у держзраді за вираження своєї, принципово інший, позиції і його арешт вже найближчим часом можуть стати справою буденною. Досить згадати арешт Руслана Коцаби, що обурив і громадськість, і представників незалежних ЗМІ”, — зазначив він.

На думку громадського діяча, зареєстрований 12 лютого в Раді законопроект № 2111, який передбачав тотальний контроль над блогерами, викликає стан дежавю: на початку 2014-го боротися з “наклепом” в мережі Інтернет були покликані закони Колесніченко — Олійника. Автор новоспеченого законопроекту Василь Петьовка поспішив відкликати своє творіння, чи то злякавшись громадського резонансу, чи то для того, щоб не погіршувати ситуацію зі свободою слова. А вона, за словами В.Медведчука, і без того критична.

“У 2014 році в щорічному рейтингу World Press freedom Україна посіла 127-е місце, опустившись на одну позицію. Сьогодні наша країна згідно з індексом свободи слова перебуває між Колумбією і Афганістаном. І, судячи із законодавчих ініціатив проєвропейськи налаштованої парламентської коаліції, ситуація буде тільки погіршуватися. Проєвропейські політики у владі, як вони себе гордо іменують, всупереч власним деклараціям про розвиток демократії в Україні, постійно порушують конституційні права українських громадян і ведуть країну до диктатури та тоталітаризму”, — резюмував В.Медведчук.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!