В ОБСЄ вважають атаки на Дебальцеве порушенням "мінських угод"

Спроби змінити існуючий статус-кво в зоні конфлікту навколо Дебальцевого суперечать «мінським домовленостями», повідомив заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ Олександр Хуг.

"Пʼять місяців тому всі сторони погодилися з необхідністю припинення вогню і утриматися від атак. 12 лютого сторони домовилися про реалізацію всеосяжного припинення вогню з опівночі 15 лютого — не часткового, тимчасового або половинчастого, а комплексного припинення вогню. Порушення букви і духу цих угод безпосередньо ставить під загрозу досягнення інших заходів, погоджених у Мінську. Будь-які спроби створити так звані «нові факти на місці» і, зокрема, будь-які атаки, суперечать суті цього договору «,— сказав А.Хуг.

Він повідомив, що зустрічався ввечері 16 лютого з українськими та російськими генералами в тимчасовій штаб-квартирі спільного центру з контролю і координації (СЦК) в м.Соледар.

»Я дуже сподіваюся, що вони, як керівники СЦК, будуть спільно контролювати та координувати припинення вогню якомога швидше. Україна і Росія є одними з 57 країн-учасниць, які направили сюди СММ для контролю за ситуацією, і я переконаний, що СММ повинен виконати мандат, наданий місії ",— сказав А.Хуг.

Раніше лідер «ДНР» Олександр Захарченко назвав Дебальцеве «внутрішніми районами» і заявив, що там режим припинення вогню діяти не буде.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!