Верховній Раді пропонують "відформатувати" блогерів

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2111, яким пропонується доповнити Закон «Про інформацію» статтею про «особливості поширення масової інформації в мережі Інтернет».

Новацією проекту є введення в законодавство поняття «блогер» — хазяїн сайту/ сторінки сайту в Інтернеті, на яких розміщується масова інформація.

Автор документа — нардеп і близький родич Віктора Балоги — Василь Петьовка — пропонує встановити, що блогер при розміщенні та використанні масової інформації зобовʼязаний випробовувати достовірність розміщеної загальнодоступної інформації до її розміщення і негайно видаляти розміщену недостовірну інформацію, а також не допускати поширення інформації про приватне життя громадянина з порушенням цивільного законодавства.

Також при розміщенні інформації на сайті / сторінці не допускається поширення завідомо недостовірної інформації під виглядом достовірних повідомлень, поширення інформації з метою зганьбити громадянина або окремі категорії громадян "за ознаками статі, віку, расової чи національної приналежності, мови, ставлення до релігії, професії, місця проживання і роботи, а також у звʼязку з їхніми політичними переконаннями ".

Крім того блогерів зобовʼяжуть, у разі ухвалення доповнень до закону, оприлюднити свої прізвище та ініціали, адреса для направлення йому юридично значимих повідомлень.

На думку Петьовки, такі зміни розроблені з метою «забезпечення захисту суспільства від шкоди за неповноту, невчасність та невірогідність інформації».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!