Московські соціологи заздрять активності українців на виборах

Керівник відділу Аналітичного центру Юрія Левади Катерина Козеренко, яка приїхала з Москви як міжнародний глядач за проведенням Національного екзит-полу — 2014 під час президентських виборів, щиро заздрить українцям, які так активно висловлюють свою позицію щодо майбутнього власної держави.

Про це вона сказала кореспондентові Укрінформу по завершенню прес-конференції.

«Саме відчуття громадянської відповідальності призводить до того, що люди йдуть на вибори і що явка така висока. Всі, хто може ходити, прийшли. Такої явки в Росії собі уявити вже не можна. Україна в якомусь розумінні є для нас прикладом. Дуже хочеться, щоб цей приклад справив якийсь вплив і на росіян»,— сказала Козеренко.

За її словами, українці гідні того, аби їм заздрили росіяни: «Я не можу говорити за всіх росіян, але мені, звичайно, заздрісно. Заздрісно тому, що я маю чітке розуміння того, що українці своє майбутнє беруть у свої руки. Кожен українець розуміє, що від нього залежить майбутнє країни. Тому що вірить. Цього зовсім не стало в Росії».

Натомість, переконана керівник відділу Левада-Центр, росіяни ходять на вибори за звичкою, бо «так треба». На жаль, за словами Козеренко, пересічний росіянин абсолютно впевнений, що від нього не залежить нічого, і вирішується все без нього. Тому й немає у них відчуття, що можуть щось змінити у своїй державі, підсумувала Козеренко.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!