Франція посилить санкції, якщо Путін зірве угоди Мінську-2

Міністр закордонних справ та міжнародного розвитку Лоран Фабіус підтвердив готовність Франції посилити санкції проти Росії у випадку недотримання Мінських домовленостей.

Про це він заявив в ефірі радіостанції Europe-1 http://www.europe1.fr/politique/fabius-nous-avons-le-caeur-a-copenhague-2373653, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Ми оцінюватимемо прогрес лише по тому, як дотримуватимуться взяті сторонами зобов’язання. Для цього власне наша дипломатія і працювала. Наша позиція відома твердіть та розмова. Санкції діють. Якщо з боку росіян зобов’язання не дотримуватимуться ми посилимо санкції і це діятиме з цього моменту і до кінця року»,— сказав міністр, відповідаючи на запитання щодо дій Франції і випадку зриву Путіним домовленостей у Мінську.

Фабіус зазначив, що Франція має донести до Путіна, що кожна країна є незалежною, у т.ч. Україна: «Наше завдання дати зрозуміти, що кожна країна є незалежною. Ми поважаємо Росію і хочемо мати з нею хороші відносини, але не можемо переходити межу».

Він також припустив, що Путін не хоче відновлювати СРСР. «У мене відчуття, що він хоче мати особливий вплив на сусідні держави. Не анексувати. Це неможливо у міжнародному сенсі. Він відчуватиме неймовірний тиск»,— сказав міністр.

Глава МЗС нагадав, що Франція і Німеччина разом з іншими учасниками 16 годин поспіль вели складні переговори щодо припинення вогню на Донбасі, тому все зробить для того, щоб вони дотримувалися. «Ми гарантували це»,— підкреслив Фабіус.

Він зазначив, що «угода Мінськ-1» не дотримувалася і не працювала, але в «угоді Мінськ-2» французи виступили разом із німцями гарантами і підписали її положення. На його думку, підконтрольні Росі бойовики мусять виконувати ці положення. «Вогонь припинено, тепер потрібно відвести важке озброєння на встановлені відстані, а ОБСЄ повинна ретельно стежити за цим процесом»,— сказав Фабіус.

В цілому глава МЗС Франції підтвердив дотримання режиму припинення вогню на Донбасі.

«Я отримав точну інформацію від наших кореспондентів. Ми можемо сказати, що в цілому режим припинення вогню дотримується, навіть якщо і мали місце поодиноких обстрілів»,— зазначив він.

За словами Фабіуса, станом на 11:20 за Києвом ситуація виглядала прийнятною, хоча й мало місце загибель двох осіб. «Коли йдеться про відкритий конфлікт на великій лінії фронту припинити вогонь не так просто»,— додав він.

Міністр зазначив, що ситуація розвивається «у потрібному напрямку», хоча й є «крихкою», тому усі повинні бути «пильними», щоб зберегти «шанси на перемирʼя».

Лоран Фабіус також повідомив, що у неділю о 16:00 очікується телефонна розмова між президентом Франції Франсуа Олландом з українським, німецьким та російським лідером з приводу дотримання положень Мінських домовленостей.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!