В Україні створили «список Савченко»

В Україні створено «список Савченко», до якого включені особи причетні до справи народного депутата, незаконно утриманого Росією у СІЗО.

Про це повідомила на брифінгу правозахисниця, член спостережних місій у Москві у справі Надії Савченко Анастасія Чорногорська, передає кореспондент Укрінформу.

«Список Савченко» створений за принципом «акту Магнитського». Тобто мова йде про список осіб, відповідальних за порушення принципу верховенства права, до котрих мають бути впроваджені персональні санкції.

«Перша категорія „списку Савченко“ це особи, які приймали рішення на вищому політичному рівні. Це начальник слідчого комітету Бастрикін, голова адміністрації президента РФ Володін, керівник управління взаємодії із засобами масової інформації Маркін, радник президента РФ Сурков, російські депутати ПАРЄ, котрі не голосували за звільнення Савченко. І першим номером у цьому списку — президент РФ Володимир Путін, котрий віддавав накази щодо затримання Надії Савченко»,— сказала Чорногорська.

З цим списком правозахисники мають намір звернуться до української влади, ПАРЄ, Ради Безпеки ООН із закликом ввести персональні санкції цих росіян.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!