Саміт ЄС: Україна і Греція

Європейський Союз може накласти додаткові санкції в разі порушення умов перемир‘я в Україні. Після саміту ЄС у Брюсселі про це заявили канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд. Лідери ЄС попросили Європейську Комісію підготувати додаткові санкції, якщо не будуть дотримуватися нові Мінські домовленості про припинення вогню. Пані Меркель наголосила, що якщо ці нові угоди не виконуватимуться, необхідно буде вжити додаткових заходів.

Крім української кризи у центрі уваги саміту ЄС було грецьке питання.

”Грецький уряд заявив, що може погодитися на 70% нинішньої програми. Ми повинні побачити, на які саме 70% новий грецький уряд погоджується. А щодо 30%, де немає згоди, то треба подивитися, що можна зробити,” – сказав президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер.

Греція хоче позбутися непопулярної програми економії, запровадженої попереднім урядом.

”Ми не згодні з правилами жорсткої економії і суворої бюджетної дисципліни, з Пактом стабільності, але ми зобов‘язані поважати їх, тому що це засадничі правила ЄС. Важливо досягати компромісу, поєднувати позиції і дотримуватися основних принципів демократії та правил,” – пояснив позицію нового грецького уряду прем‘єр-міністр Алексіс Ципрас.

Кореспондентка Євроньюз Ефі Кутсокоста, акредитована на саміті, передає з Брюсселя:

”Перший саміт для грецького прем‘єр-міністра Ципраса закінчився тимчасовим перемир‘ям незважаючи на напруженість. Домовленість з головою Єврогрупи – міністрів фінансів країн єврозони змінила настрій. Зараз європейські партнери чекають, аби побачити, що відбуватиметься під час переговорів у вихідні і на засіданні Єврогрупи у понеділок.”

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!