Нардеп: з 1 березня вводиться в дію штраф для селян за незареєстровану худобу

За його словами, сьогодні норми закону виписані таким чином, що у людей немає альтернативи — реєстрація тварин повина відбуватися винятково за кошти державного бюджету, що виглядає не надто реально зважаючи на дефіцит головного кошторису країни.

КИЇВ. 11 лютого. УНН. З 1 березня селяни, які мають вдома худобу, будуть змушені платити штрафи, якщо тварини не будуть належним чином зареєстровані. Виправити технічну недолугість закону «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» покликаний проект 1484, ухвалити який рекомендує комітет з питань аграрної політики та земельних відносин. Про це розповів народний депутат, голова комітету з питань аграрної політики Тарас Кутовий, передає прес-службу «Удару».

Він зауважив, що зайвими є побоювання, що фінансове навантаження на селян буде непосильним. «Вартість реєстрації не захмарна: наприклад, корову зареєструють за 34 гривні. Натомість, людина матиме змогу торгувати продуктами тваринництва та уникне відповідальності»,— сказав Кутовий.

Водночас, наголосив він, нині механізму для того, щоб людина заплатила ці кошти зі своєї кишені, не існує. Таким чином, усі власники домашніх тварин автоматично стають порушниками. Виправити цю ситуацію технічно депутати і пропонують у законопроекті № 1484. «Документ дозволить людям платити за ідентифікацію тварин з власної кишені. Потім, маючи документ, де зафіксовано витрачену суму, селяни в перспективі можуть претендувати на відшкодування коштів за їх наявності в бюджеті,» — підкреслює голова профільного комітету Тарас Кутовий.

Ідентифікація тварин є однією з ключових умов наближення українського законодавства до європейського, зокрема в аграрному секторі, а також важливим чинником контролю якості продукції тваринництва. Тому Україна зобовязана виконати цю норму, наголошують представники Держветмедицини. Більшістю голосів члени комітету, врахувавши також позицію представника уряду, рекомендують депутатам проголосувати за законопроект в цілому.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!