Єдина україномовна газета Криму не буде виходити друком

Газета «Кримська світлиця», єдина україномовна газета у Криму, буде доступна лише в електронному вигляді, повідомив генеральний директор Національного газетно-журнального видавництва Роман Ратушний. «Ніхто її (газету «Кримська світлиця» — ред.) не збирається закривати. Я не знаю, звідки така інформація. Вона буде існувати в електронному вигляді. З грошима на друк не тільки на «Кримську світлицю», а і на інші видання, є великі питання», — сказав Ратушний.

За словами видавця, основна проблема не у грошах, а у тому, що немає можливості завозити газету на окуповану територію. З 1 січня «влада» Криму вимагає юридичної перереєстрації усіх засобів масової інформації, «Кримсоюздрук» відмовляється поширювати газету, ДП «Преса» і «Нова пошта» не можуть її завозити, додав він.

«Якщо якісь люди готові будуть спонсорувати видання, то чому не друкувати? Як завозити на півострів — от в чому основна проблема. Ми думаємо, що робити із підписниками, які хотіли би отримувати цю газету. Це питання дуже болюче. Редакція у Сімферополі. Ми раніше пропонували головному редактору перемістити редакцію у Херсонську чи Миколаївську області, але він відмовився. Вони там фактично займаються підпільною діяльністю, окупаційні служби можуть їм виставити якісь, м’яко кажучи, претензії», — каже Ратушний.

На 2015 рік «Кримська світлиця» має понад 200 передплатників.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!