Лише 7 кандидатів у мери показали киянам декларації

Майнові декларації оприлюднили лише 7 із 19 кандидатів на посаду мера Києва. Крім того, тільки одна партія із 35 відкрила інформацію про майно своїх кандидатів у депутати Київської міської ради.

Про це повідомляє прес-служба Transparency International Україна.

«Пʼять кандидатів на посаду київського міського голови самостійно оприлюднили декларації у мережі інтернет (Володимир Бондаренко, Андрій Іллєнко, Вʼячеслав Кириленко, Ігор Насалик, Леся Оробець). Два надали їх у відповідь на звернення громадян (Олег Деревʼянко та Микола Катеринчук)»,— зазначається в повідомленні.

У відповідь на заклик Transparency International Україна кияни та волонтери відправили запити електронною поштою не лише кандидатам у мери, а й 28 найбільш популярних партій із 35, які зареєстрували своїх кандидатів.

"З усіх партій лише Українська народна партія надала декларації 5 кандидатів із 10. Партія «Демократичний альянс» обіцяла надати декларації всього списку, але замість цього подала позов на Київську міську виборчу комісію за неоприлюднення декларацій. А представники партії «Удар» телефоном повідомили: «Окремо кожному киянину надавати декларації немає сенсу»,— розповіли в організації.

За словами голови правління Transparency International Україна Андрія Марусова, оприлюднення кандидатами декларації про доходи є чітким показником справжності їхніх намірів бути прозорими та підзвітними. «Сумно, що переважна більшість кандидатів провалила тест на прозорість»,— констатував він.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!