ООН: в Україні майже 980 тисяч внутрішніх переселенців

Через загострення збройного протистояння на Донбасі в Україні зростає число внутрішніх переселенців та біженців.

Про це у п’ятницю, 6 лютого, повідомило Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) на своїй інтернет-сторінці, посилаючись на офіційні дані українських відомств, передає Deutsche Welle.

Кількість внутрішніх переселенців в Україні сягнула майже 980 тисяч осіб, зазначають в організації. Ця цифра зростатиме і протягом наступних днів, адже не всі з них ще офіційно зареєстровані, йдеться у повідомленні.

Окрім того, починаючи із лютого 2014 року близько 600 тисяч українських громадян змушені були рятуватися втечею до інших країн. За цими даними, вони подали заявки на одержання притулку чи якогось іншого статусу, що дозволив би їм законно перебувати на території тих країн. Ідеться насамперед про РФ, Бєларусь, Молдова, Польщу, Угорщину та Румунію, зазначають в UNHCR.

Нещодавнє загострення бойових дій на Донбасі призвело до чисельних руйнувань будівель та інфраструктури і до колапсу комунальної сфери, наголосив речник UNHCR Едріан Едвардс. Він додав, що «багато мирних жителів через бойові дії досі перебувають у пастці, переховуючись у напівзруйнованих будівлях та підвалах».

За його словами, лише з Дебальцевого та оточуючих сіл евакуювали більше 2,8 тисячі цивільних осіб, включаючи 700 дітей та 60 важкохворих і літних людей.

Партнери UNHCR у непідконтрольних українському урядові районах допомогли майже 1,6 тисячі осіб, які нещодавно змушені були залишити Дебальцеве та Вуглегірськ, додав речник організації.

«UNHCR, як і раніше, закликає усі сторони конфлікту утримуватися від будь-яких дій, які могли би нести загрозу життю цивільних осіб, та дотримуватись принципів міжнародного гуманітарного права»,— наголосив Едвардс.

Раніше високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні закликала встановити тимчасове перемирʼя в Дебальцевому для евакуації цивільних. А глава місії ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан закликав до створення гуманітарного коридору.

Сьогодні, 6 лютого, у Дебальцеве було створено «зелений коридор» для евакуації мирних жителів. Режим припинення вогню в цьому районі триватиме до суботи, 7 лютого.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!