ЗМІ: Плотницький налагодив наркотрафік з Афганістану

Територія Луганської області, захоплена терористами з «ЛНР», стала великим перевалочним центром наркотиків з Афганістану. Про це йдеться у розслідуванні Радіо «Свобода».

Видання зазначає, що через Україну проходить так званий «Шовковий шлях», по якому героїн з Афганістану через Таджикистан, Узбекистан, Казахстан і Росію надходить до Європи. За рахунок того, що кордон між Україною і Росією на значній частині майже не контролюється, а силовикам на блокпостах по лінії зіткнення зараз не до боротьби з наркотиками, їхній трафік значно спростився.

Це побічно підтверджує начальник митної служби Анатолій Макаренко. За його словами, кількість спійманих наркокурʼєрів з початку військового конфлікту виросла в рази. Тільки за кілька тижнів січня митники зафіксували 45 спроб переміщення наркотичної сировини через кордон. Колишній начальник управління по боротьбі з обігом наркотиків в Житомирській області Сергій Дзюбенко стверджує, що ціни на наркотики в Україні впали в два рази, що свідчить про пересиченні ринку цим товаром.

Видання зазначає, що прихильники вбитого бойовика Олександра Бєднова (Бетмена) прямо звинувачували ватажка «ЛНР» Ігоря Плотницького в тому, що він прибрав Бетмена за те, що його батальйон заважав займатися наркобізнесом. Вони також заявили, що наркотрафік проходить зараз через прикордонне селище Пархоменко в Краснодарському районі Луганської області.

Раніше так званий «командувач фронтом козачої національної гвардії» Павло Дрьомов записав відеозвернення до «світової спільноти і особисто до Путіна», у якому звинувачує лідера «ЛНР» Ігоря Плотницького у продажі вугілля та гуманітарних вантажів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!