Депутати зробили ще один крок до втрати недоторканності

Верховна Рада ухвалила постанову, згідно з якою на розгляд Конституційного Суду надійде законопроект про внесення змін до основного закону щодо недоторканності народних депутатів та суддів.

Україна на крок наблизилася до позбавлення депутатів та суддів недоторканності. У четвер, 5 лютого, депутати Верховної Ради більшістю голосів ухвалили постанову про направлення до Конституційного Суду (КС) законопроекту про внесення відповідних змін до Конституції, повідомляє офіційний сайт українського парламенту. За цю постанову віддали голоси 365 парламентарів, інформує агенція «Інтерфакс-Україна». Судді КС мають надати висновок щодо відповідності законопроекту статтям 157 та 158 основного закону держави, зазначається в повідомленні.

Верховна Рада пропонує суддям КС визнати розгляд законопроекту про внесення змін до Конституції невідкладним, зазначається у постанові. Згідно із законопроектом, пропонується вилучити норми зі статей 80, 126 та 129 основного закону держави, які передбачають заборону на затримання депутатів та суддів до винесення обвинувального вироку без згоди на те парламенту. Також пропонується притягати суддів до юридичної відповідальності на загальних підставах, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!