Меркель і Обама погрожують Росії подальшими санкціями

Канцлерка ФРН Анґела Меркель не виключає подальших санкцій проти Росії через загострення кризи в Україні. Про це вона сказала під час зустрічі з президентом США Бараком Обамою у п'ятницю, 2 травня, у Вашингтоні. Меркель закликала Росію підтримати президентські вибори в Україні, які мають відбутися 25 травня. Канцлерка ФРН також закинула Росії, що Москва не дотримується женевських домовленостей. Натомість Київ, за її словами, зробив перші кроки до їх реалізації.

Якщо Росія не сприятиме деескалації в Україні, то мусить рахуватися зі швидким запровадженням нових санкцій. Про це заявили президент США Обама та канцлерка ФРН Меркель.

Своєю чергою американський президент закликав Росію використати свій вплив на військові угруповання в Україні та спонукати їх до капітуляції. Під час спільної з Анґелою Меркель прес-конференції Обама наголосив, якщо Росія не сприятиме деескалації в Україні, то мусить рахуватися зі швидким запровадженням нових санкцій. За його словами, у цьому їхні позиції з канцлеркою ФРН збігаються, повідомляє агентство Reuters.

Президент США пояснив, що і надалі прагне дипломатичного рішення української кризи, утім, також є і готовність до наступних санкцій. Дипломатія має пріоритет, інакше "подальші санкції стануть неминучими", сказала канцлерка ФРН.

Барак Обама заявив у Вашингтоні, що Росія не має права порушувати територіальну цілісність України. Росія не може також диктувати внутрішню та зовнішню політику своїй сусідній країні, сказав він. Президент США додав, що запланованим на 25 травня президентським виборам в Україні не мають чинитися перешкоди. Крім того, він додав, що Росія має докласти зусиль до того, щоб проросійські сепаратисти негайно відпустили захоплених інспекторів ОБСЄ.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!