На Банковій розповіли, як саме обмежать недоторканність суддів

Заступник глави Адміністрації Президента, координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов розповів, яким чином пропонується обмежити недоторканність суддів відповідно до законопроекту, який має розглядати Верховна Рада у четвер.

Про це він сказав на брифінгу за результатами засідання Національної ради реформ, передає кореспондент Укрінформу.

«Пропозиція, з якою виходить Президент, базується на європейських стандартах імунітету суддів. Пропонується запровадити імунітет суддів за принципом функціонального імунітету. Тобто суддя не відповідає лише за те, що він здійснює в якості судді. Якщо суддя здійснює інше порушення, не повʼязане з судовим рішенням, то він відповідає так само, як усі громадяни»,— зазначив Філатов.

При цьому, за його словами, пропонується передати повноваження надавати згоду на притягнення судді до відповідальності від Верховної Ради до спеціального конституційного органу, який відноситься до системи органів правосуддя — Вищої ради юстиції.

«Ми знаємо, що Верховна Рада іноді може приймати політично вмотивовані рішення. Одна з рекомендацій, які висуває перед Україною Венеціанська комісія,— усунення політичного впливу на суддю, на суддівську карʼєру, на питання відповідальності судді. Саме на реалізацію цих рекомендацій спрямовані пропозиції Президента»,— пояснив Філатов.

Заступник глави Адміністрації Президента також нагадав, що на сьогодні судді користуються досить широким імунітетом і не можуть бути притягнуті до відповідальності без згоди Верховної Ради: «Обовʼязковою є згода ВР на будь-які дії, починаючи з запобіжних заходів щодо судді. Суддя не може бути затриманий інакше ніж за згодою ВР».

Нагадаємо, 16 січня депутати Верховної Ради включили у порядок денний проект закону № 1776 про внесення змін до Конституції в частині зняття з народних депутатів недоторканності і обмеження недоторканності суддів. Рішення щодо цього повинне бути проголосоване вже в четвер та направлене до Конституційного суду.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!