Пайєтт радить українській владі не повторювати помилок попередників

Сполучені Штати Америки зацікавлені в єдності нинішніх українських політичних лідерів і радять їм не наступати на «граблі» Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко.

Про це в інтервʼю ZN.UA заявив Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

«Не справа Сполучених Штатів — забезпечувати згода між будь-якими українськими політичними керівниками. Але думаю, що висловлю думку всіх своїх колег з „Великої сімки“, а також європейських партнерів, коли скажу, що всі ми зацікавлені в успіху цієї демократичної влади. І одною з найбільших пасток для неї буде повторення тих помилок, яких припустилися Ющенко і Тимошенко»,— сказав Пайєтт.

Він впевнений, що якщо Петро Порошенко і Арсеній Яценюк створять схожу ситуацію, то багато хто в міжнародному співтоваристві умиє руки і скаже: «Ми це вже тут бачили».

Можливо, це й несправедливо, що на нинішню владу дивляться зараз крізь таку призму, продовжує дипломат, але це реальність, що випливає з політичної історії. «Мене надихає те, що досі два ваших політичних керівника уникали цієї пастки»,— наголосив Пайєтт.

За словами посла, коли він слухав Порошенка і Яценюка в кінці минулого року в Овальному кабінеті на зустрічі з Обамою, він розумів, що обидва говорили про одну і ту ж стратегічну мету. «Вони хочуть бачити Україну заможною; Україну, що рухається до європейських інститутів; Україну успішну»,— зазначив американський дипломат.

На питання, чи говорили Кучма, Ющенко чи Янукович в Овальному кабінеті щось інше, Пайєтт відповів: «Я думаю, що тепер ми маємо справу з іншою країною. Я думаю, що 100 з гаком днів Майдану разом з подальшими подіями створили абсолютно нову Україну».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!