Влада Грузії дозволила своїм громадянам воювати на боці Києва

До Кримінального кодексу Грузії будуть внесені поправки, які передбачають покарання за участь у незаконних збройних формуваннях за кордоном. Грузинів, які воюють на боці Києва, вони не торкнуться.

Громадяни Грузії, які воюють в Україні на боці офіційної влади, не будуть притягатися до відповідальності за участь у збройних формуваннях за кордоном. Як повідомила у пʼятницю, 30 січня, агенція «Новини Грузії», про це заявив заступник міністра внутрішніх справ країни Леван Ізорія.

Парламент Грузії зараз розглядає поправки до Кримінального кодексу, які передбачають запровадження кримінальної відповідальності за участь у незаконних збройних формуваннях за кордоном. «Ці поправки у жодному разі не стосуються тих громадян Грузії, які беруть участь у бойових діях в Україні у рамках юрисдикції законних української влади»,— пояснив Ізорія. Політик зазначив, що під цю статтю потраплять ті, хто воює в незаконних збройних формуваннях. Крім безпосередньої участі в діяльності таких формувань, пропонується запровадити покарання за вербування до них, а також за розповсюдження і використання їхньої символіки.

За даними агенції, нині в якості добровольців на стороні української влади воюють близько 100 громадян Грузії. Двоє з них загинули. Чи воюють громадяни Грузії на боці проросійських сепаратистів, невідомо.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!