Коморовський в Освенцімі нагадав, до чого веде порушення прав народів

Концтабір Аушвіц-Біркенау є свідченням того, що не можна погоджуватися на право одного народу розвиватися за рахунок іншого і за рахунок завоювання чи поневолення.

Про це під час виступу у ході урочистостей 70-річчя визволення концтабору Аушвіц-Біркенау в Освенцімі заявив президент Польщі Броніслав Коморовський, передає власний кореспондент Укрінформу в РП.

“Папа Римський Іоанн Павло II говорив, що Аушвіц є рахунком сумління людства, і застерігав, що ніколи один народ не може розвиватися за рахунок і ціною іншого, ціною залежності, завоювання, поневолення, ціною його експлуатації і смерті. Тому пам’ятаємо, до чого веде порушення прав народів на самовизначення, правил непорушності кордонів, нехтування людським життям, а також пасивність у світлі зла”,— наголосив Коморовський.

Він додав, що в цьому місці слід засудити будь-які прояви ненависті, антисемітизму і ксенофобії.

Коморовський подякував бійцям 60-ї армії 1-го Українського фронту і 100-й Львівській піхотній дивізії за визволення концтабору 27 січня 1945 року. “З вдячністю і повагою думаємо сьогодні про цих солдатів”,— підкреслив він.

Нагадаємо, в урочистості відзначення 70-ї річниці визволення концтабору беруть участь близько 300 колишнів в’язнів концтабору та делегації майже 50-ти країн: 13 президентів, п’ять прем’єрів, члени шести королівських родин. Україну представляє Президент Петро Порошенко.

Гітлерівський концтабір «Aушвіц-Біркенау» діяв з травня 1940 до січня 1945 року. За цей період там було знищено не менше 1,1 млн людей. Переважно це були євреї з різних країн Європи, а також поляки, цигани, радянські вʼязні, представники інших національностей.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!