У ПАРЄ сьогодні говоритимуть про становище українських біженців

Учасники зимової сесії Парламентської асамблеї Ради Європи обговорюватимуть на пленарному засіданні у вівторок гуманітарну ситуацію в Україні.

Про це йдеться у порядку денному засідання, поширеному прес-службою ПАРЄ, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Порядок денний вівторка, 27 січня, включає обговорення 6 питань, другим з яких є відкрите обговорення гуманітарної ситуації з біженцями і переміщеними особами в Україні та заява комісара Ради Європи з прав людини Нільса Муйжнієкса.

На виступи з цього питання вже записалося близько 70 депутатів.

Проект резолюції «Гуманітарне становище українських біженців та переміщених осіб» підготував британський депутат-соціаліст Джим Шерідан.

У відкритих обговореннях активну участь планують узяти і російські делегати, яким напередодні ПАРЄ підтвердила повноваження. Хоча це рішення і було оскаржено, до його остаточного затвердження (у середу, 28 січня) росіяни мають право голосу та участі у дебатах.

Обговоренню «українського питання» на пленарному засіданні передуватимуть вибори суддів ЄСПЛ від Болгарії та Сербії. На сьогодні у Страсбурзі також запланований виступ президента Ірландії Майкла Хіггінса, обговорення ходу реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Радою Європи та Європейським Союзом, дотримання зобовʼязань Чорногорією та відкриті дебати.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!