Росія звинуватила в «непорядності» Радбез ООН та ОБСЄ

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін під час засідання Ради Безпеки назвав «непорядними» дії делегацій Великобританії та Литви при ООН, а також спостерігачів ОБСЄ, які проводили розслідування ракетного обстрілу в Маріуполі.

Свій висновок він пояснив тим, що позиції двох держав та організації суперечать позиції Москви, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Ми завжди засуджуємо ситуації, коли гинуть невинні люди, і були готові зробити це і у випадку з Маріуполем. Те, що цього не вдалося зробити, є результатом просто непорядної дипломатії деяких наших колег»,— прокоментував Чуркін причини зриву з боку Росії заяви СБ ООН щодо ракетного обстрілу кварталів з мирним населенням.

Варто зазначити, що напередодні, коли готувалася реакція Ради Безпеки ООН щодо Маріуполя, Британія і Литва внесли пропозицію засудити заяву ватажка сепаратистів Олександра Захарченка. Росія не підтримала цієї позиції, заблокувавши текст заяви повністю.

«Ви хоч раз засудили людиноненависницькі заяви з Києва? Жодного разу! А чому ви причепилися до однієї заяви лідера ополченців, і ми мусили одразу його засуджувати?» — не стримував себе під час засідання РБ ООН Чуркін.

Крім того, представник російської делегації піддав сумніву результат розслідування трагедії в Маріуполі Організацією з безпеки і співробітництва в Європі.

«Ми вважаємо, що спостерігачі ОБСЄ вели себе неправильно. Підʼїхала група на чолі з американським членом наглядової місії, побіжно подивилася на місце трагедії і відразу ж зробила публічну заяву»,— сказав він.

Таким чином, за його словами, виникла ситуація, коли «трагічні події явно використовуються в непорядних політичних цілях».

Доречно підкреслити, що глава Представництва РФ при ООН Віталій Чуркін і раніше часто піддавав сумніву зусилля міжнародного співтовариства, протиставляючи їх інтересам Росії. Зокрема, наприкінці жовтня минулого року він оголосив необʼєктивною доповідь ООН з прав людини в Україні, представлену на засіданні Радбезу помічником генсека ООН Іваном Шимоновичем. Тоді Чуркін стверджував, що документ був підготовлений на замовлення Києва.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!