В уряді планують розвивати дуальну освіту

Розвиток дуальної освіти, яка по суті є партнерством міжосвітніми закладами і роботодавцями є запорукою правильногорозвитку ринку праці і забезпечення не тільки потреб роботодавців,а й майбутніх робітників роботою та гідною зарплатою. Про це, підчас засідання уряду сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Всі ставлять питання про те, що Україні не вистачає кадрів. І хоча держава витрачає великі кошти на підготовку, сама система не настільки кваліфікована, наскільки сьогодні потрібно. Нам потрібно впроваджувати систему дуальної освіти. Це партнерство між освітянами, профтехосвітою і роботодавцями», - сказав Гройсман.

За його словами, вже є напрацьовані стратегічні рішення і пілотні проекти.

«Якщо економіка зростає і попит на працю зростає, це означає, що і конкуренція за фахівців зростає, і зростає зарплата», - наголосив прем’єр.

Сьогодні в Україні існують насправді дві системи освіти — державна і підприємницька, коли випускники приходять на виробництво і знову здобувають потрібні виробничі навички.

Виправити ситуацію може запровадження напрацьованої концепції дуальної освіти, яку обговорювали протягом останніх двох років. Концепція серед іншого передбачає модернізацію програм освіти — відповідно до вимог ринку праці, а також активне залучення роботодавців до етапу освіти учнів та студентів.

«Сьогодні ми вийшли на загальне рішення, яке підтримується всіма учасниками процесу, передусім роботодавцями. Треба швидше запроваджувати ці ідеї», - сказав Володимир Гройсман.

Враховуючи це, глава уряду дав доручення протягом місяця підготувати проект постанови про широке розповсюдження пілотних проектів з дуальної освіти, а також закликав якомога швидше підготувати і розглянути профільні законопроекти про професійну та вищу освіту.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!