Окремі виші змогли збільшити своє держзамовлення

У Міністерстві освіти і науки назвали лідерів середуніверситетів, які цього року збільшили своє держзамовлення зарахунок того, що їх обрали кращі вступники. Відповідну статистикуоприлюднила Лілія Гриневич під час прес-конференції щодо підсумківвступної кампанії 2018 року.

Вона повідомила, що нинішня система широкого конкурсу діє так, що дає можливість вступникам здійснити свою мрію та вчитись там, де вони хочуть.

«Результатом цього стало те, що окремі виші змогли збільшити своє державне замовлення, адже їх обрали вступники з найвищими балами. І це навіть попри складну демографічну ситуацію, бо цього року ми мали найменшу в історії України кількість випускників шкіл», — зазначила Гриневич.

Міністр підкреслила, що збільшення держзамовлення напряму пов’язано з тим, що заклади працюють над покращенням якості навчального процесу та університетської науки.

«Ми бачимо тісний зв'язок між тим, яку якість пропонують університети і як на це реагують вступники», — зауважила міністр.

За даними Міністерства освіти найбільшу додаткову кількість бюджетних місць отримали Львівський національний університет ім. Франка (391), Київський політехнічний інститут ім. Сікорського (351), Дніпровська політехніка (189), Львівська політехніка (184) та КНУ ім. Тараса Шевченка (165).

Також серед лідерів за зазначеним показником є Національний університет біоресурсів і природокористування (163), Харківський національний університет ім. Каразіна (153), Києво-Могилянська академія (146), Харківський національний економічний університет ім. Кузнеця (138) та Харківський національний університет радіоелектроніки (94).

Коментуючи функціонування системи широкого конкурсу Лілія Гриневич наголосила, що в рейтингу представлені 6 регіональних університетів. 2 з них — львівські, 1 — дніпровський та ще 3 — харківські.

Той факт, що широкий конкурс не концентрує вступників лише в Києві, підтверджують й результати адресного розміщення місць державного замовлення у розрізі регіонів.

«Ці результати засвідчують, що в Україні сформувалось 4 великих університетські центри. Центральний — місто Київ, що має 27,7% від загальної кількості держзамовлення, східний — Харківська область — 12,5%, Південний, що формується двома областями — Дніпропетровська - 6,2% та Одеська область –5,1%, тобто разом 11,3%, та Західний — Львівська область — 11,2% від загальної кількості держзамовлення. Тобто якщо дивитися по країні, то регіональна присутність державного замовлення є пропорційною», — відзначила міністр.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!