Особливості вступу до вишів для жителів Криму і Донбасу

Україні триває вступна кампанія для жителів тимчасово окупованихтериторій Криму та Донбасу. Вступники з цих територій можутьвступити на бюджет або договір без ЗНО, українського паспорта іатестата. Про це зазначила в.о. директора департаменту вищої освітиМОН Світлана Кретович під час прес-конференції щодо перебігувступної кампанії.

Очільниця департаменту також нагадала, що вступники, які претендують на бюджетні місця для вступу на бакалавра мають до 20 липня особисто подати документи до Освітніх центрів «Крим-Україна» або «Донбас-Україна».

Натомість прийом документів на молодшого спеціаліста на базі 11 класів триватиме до 1 серпня. Далі можна вступити на договір - вступні іспити та зарахування таких вступників триватиме до кінця вересня. Загалом центри працюватимуть до 28 вересня.

«Якщо вступники з окупованих територій не встигнуть подати документи для вступу на бюджет, вони можуть вступити на договір й одразу після зарахування написати заяву про переведення на бюджет. Торік більшість вступників з Криму та Донбасу скористалися цією процедурою та були переведені на місця держзамовлення», — підкреслила Кретович.

Вступники з Криму та Донбасу, які до речі звернулися до Освітніх центрів, мають пройти державну підсумкову атестацію з двох предметів — української мови та історії України. На базі центрів вони також складають вступний іспит з профільного предмета або творчий конкурс. Прізвище кожного вступника з окупованих територій обов'язково зашифровується.

Отримати докладну інформацію щодо вступу за спрощеною процедурою можна за номерами Фонду «Відкрита політика» - 0 800 504 425; 0 800 50 45 70; 0 800 50 45 22; 0 800 50 45 11, а також Міністерство освіти і науки - (044) 287 89 29.

Відеоінструкція для абітурієнтів зі сходу України - 2018

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!