Поліція за хабар затримала кількох представників вишів

18 липня працівники територіальних управлінь захисту економікиНацполіції затримали працівників закладів вищої освіти Черкаської,Сумської та Одеської областей під час одержання ними неправомірноївигоди. Про це повідомили у Департаменті захисту економікиНаціональної поліції України.

За інформацією поліції, суми хабарів коливалися від 5 тисяч грн до 5 тисяч доларів США.

Зокрема, в Одесі оперативники обласного управління захисту економіки Нацполіції разом з працівниками прокуратури Одеської області задокументували злочинну діяльність посадових осіб однієї з одеських академій.

Декан та завідувач лабораторії вимагали від трьох абітурієнтів 5 тисяч доларів США. За вказану суму працівник освіти пообіцяла допомогти майбутнім студентам із вступом до навчального закладу. Фігурантів затримано під час одержання хабара.

Окрім 5 тисяч доларів США, що фігуранти отримали в якості неправомірної вигоди, правоохоронці вилучили 4 конверти в яких були зазначені прізвища інших абітурієнтів. В середині конвертів знаходилися кошти загальною сумою 2 600 доларів США та 2 500 грн.

На Черкащині за успішне складання вступних іспитів та зарахування до навчального закладу декан одного з інститутів вимагав від абітурієнта понад 5 тисяч грн. Представника вишу було затримано.

У Сумській області заступник директора вишу вимагав за вирішення аналогічного питання 10 тисяч грн. Під час одержання першої частини хабара посадовця було затримано оперативниками Управління захисту економіки в Сумській області.

За зазначеними фактами відкриті кримінальні провадження відкриті за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

У національній поліції повідомляють, що представникам закладів освіти загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 3-х років, з конфіскацією майна.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!