У МОН обіцяють розробити закон «Про профосвіту»

До 1 вересня спеціальна робоча група має підготуватизаконопроект «Про професійну (професійно-технічну) освіту». Про цеповідомили у Міністерстві освіти і науки.

У відомстві зазначають, що законопроект пропонуватиме механізми розвитку профосвіти в умовах децентралізації, державно-приватного партнерства та покращення якості підготовки учнів.

Під час зустрічі представників Міністерства освіти і науки з українськими парламентарями було домовлено, що для того, щоб документ якомога ширше охопив усі особливості напряму, до його створення залучать велике коло стейкхолдерів, зокрема, народних депутатів.

«У підготовці учнів треба враховувати інтереси потенційних замовників кадрів - роботодавців. Тож планується, що законопроект матиме окремий розділ щодо державно-приватного партнерства. У ньому визначатимуться напрями, за якими підприємства зможуть співпрацювати із закладами. Ми також передбачимо переваги бізнесу від такого партнерства. Адже, наприклад, зараз маємо проблему, коли підприємства хочуть передати сучасне якісне обладнання до закладів, але стикаються з додатковим оподаткуванням», - розповіла генеральний директор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

Результати наради розглянуть на засідання робочої групи, яка займатиметься розробкою законопроекту. До її складу включено близько 30 фахівців галузі - представники промислових підприємств та бізнесу, освітяни, юристи та члени громадських організацій. Перше засідання робочої групи заплановано на середину липня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!