Електронний вступ може працювати повільно

Цього року криптографічний захист електронних кабінетіввступників до вишів дозволить забезпечити максимальну безпеку дляперсональних даних. Однак створення захищених каналів може дещоуповільнювати роботу системи під час реєстрації кабінету абопершого входу з нового пристрою.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, цього року була повністю атестована систему захисту Єдиної державної бази з питань освіти.

«Це потрібно для надійного збереження персональних даних і цього також вимагає закон. У підсумку ми маємо захищені канали інформації між пристроєм, з якого входить вступник, та ЄДЕБО. Але перші входи за цими каналами можуть відбуватися повільно. І це не тому, що недостатні серверні потужності, а це для захищеності інформаційних систем», — зазначила міністр освіти.

Вона також звернулася з проханням до всіх бути терплячими та запевнила, що певні уповільнення роботи системи можливі лише на першому етапі, а потім вона працюватиме значно динамічніше.

«Під час реєстрації електронного кабінету чи першого входу до нього з нового пристрою — комп’ютера, планшета, смартфона — у веб-браузері вступника автоматично встановлюватиметься спеціальне програмне забезпечення. Воно унеможливить будь-яку модифікацію, видалення третіми особами даних, внесених вступником у кабінет, на шляху від пристрою до безпосередньо кабінету. Процес інсталяції є невидимим для користувача, але може викликати певне уповільнення», — пояснила директор Державного підприємства «Інфоресурс» Оксана Бєлік.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!