Нерідко виші не готові відповідати за якість освіти, - Гриневич

Академічна свобода та автономія закладів вищої освіти є основоюпропонованих реформ, однак готовність університетів до автономіївиявилася дуже складною у реалізації. На цьому наголосила міністросвіти і науки Лілія Гриневич, виступаючи на Конференції міністрівосвіти Європейського простору вищої освіти, що відбулась уПарижі.

За її словами, попри виклики, Україна модернізує систему освіти на всіх рівнях. Три системні закони були прийняті протягом 2014-2017 рр. – закон «Про вищу освіту», закон «Про наукову та науково-технічну діяльність» і рамковий закон «Про освіту».

«З того часу ми працюємо над реалізацією цих всеосяжних законів одночасно. Академічна свобода та автономія закладів є основою пропонованих реформ. Однак я визнаю – припущення про готовність університетів до цієї автономії виявилося дуже складним у реалізації. Нерідко університети не готові до відповідальності за якість вищої освіти, яку вони надають. Зміна свідомості з авторитарної культури зобов'язання до культури відповідальності та проактивності потребує злагоджених зусиль усіх учасників процесу. На жаль, такі речі не відбуваються за одну ніч. Я знаю, що свого часу ваші країни також відповідали на подібні виклики, коли впроваджували системні зміни», – зазначила Гриневич.

Міністр також підкреслила, що головна мета України в сфері вищої освіти – створити якісні внутрішні та зовнішню системи забезпечення якості вищої освіти.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!