Уряд розгляне нові ліцензійні умови для вишів

Процес затвердження нових ліцензійних умов провадження освітньоїдіяльності закладів вищої освіти вийшов на фінішну пряму. Про цепід час засідання членів Координаційної ради проректорів знауково-педагогічної роботи розповів благодійник міністра освіти інауки Юрій Рашкевич.

За його словами, документ вже пройшов усі потрібні погодження в центральних органах виконавчої влади і найближчим іноді буде внесений на розгляд Кабінету Міністрів.

«На розширеній колегії МОН у січні міністр Лілія Гриневич наголосила, що МОН прикро спостерігати за тим, як з одного боку університети дістали широку автономію, а з іншого — є виші, де вона призводить до більшої бюрократизації. Йдеться, наприклад, про завищені вимоги до обсягу навчально-методичних комплексів дисциплін. У більшості випадків це ініціатива самих закладів освіти. Бо наразі єдина річ, яка дотична до цього і залежить від МОН, — це ліцензійні умови. Вони поки що визначають чітку структуру комплексів, якої виші мають дотримуватися. Але навіть це вже найближчим іноді буде «вчорашній день». Бо зараз на виході нові ліцензійні умови, де немає таких вимог», — зазначив Рашкевич.

Він додав, що в нових ліцензійних умовах навчально-методичне забезпечення передбачає наявність усіх затверджених освітніх програм, навчальних планів, робочих програм, програм практичної підготовки тощо.

«Якщо ви подивитеся на проект нових ліцензійних умов, який виставлявся на сайті МОН для обговорення, то побачите, що вже про жодну структуру НМКД не йдеться, «енна» кількість пунктів там не розписана. Натомість є базові речі. Вони, до речі, співпадають з тим, що перевіряє у вишах Держінспекція», — підкреслив заступник міністра.

Окремо він відзначив, що інколи саме через страх, пов'язаний з перевірками інспекції та служби аудиту, виші повертають скасовані МОН бюрократичні процедури.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!