Європейці допоможуть 7 вишам покращити енергоефективність

МОН та Європейський інвестиційний банк узгодили основні питаннявідбору українських вишів до другої фази проекту «Вища освітаУкраїни», що спрямований на покращення енергоефективностіуніверситетів та оновлення їх наукового обладнання. Про цеповідомили у прес-службі МОН.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, в Україні існує велика проблема з енергоефективністю в університетах, що пов'язано зі старими, занадто великими чи занедбаними приміщеннями.

«Ми вперше впродовж останніх 2 років інтенсивно інвестуємо в капітальні ремонти ВНЗ, хоча цього поки теж недостатньо. Водночас разом з Європейським інвестиційним банком ми розробили та впроваджуємо проект для покращення енергоефективності в наших університетах. Його загальна вартість — 160 млн євро. Зараз починається перша черга проекту, і в 7 вишах проводитимуть серйозні заходи для енергозбереження та оптимізації управлінських процесів енергоспоживання», — зазначила міністр.

Під час першого етапу роботи з енергозбереження планується здійснити в будівлях Національного технічного університету «Львівська політехніка», Полтавського національного технічного університету ім. Кондратюка, Чернігівського національного технологічного університету, Сумського державного університету, Національного педагогічного університету ім. Драгоманова, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та Вінницького національного технічного університету.

У цих університетах вже проведений енергетичний аудит, за підсумками якого визначено обсяг робіт.

Планується, що у результаті учасники проекту мають значно знизити рівень енергоспоживання.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!