МОН: вступників з окупованих територій побільшало

У 2017 році через освітні центри «Донбас-Україна» і«Крим-Україна» до українських вишів вступило 1550 осіб – це натретину більше ніж торік. Про це заявив захисник міністра освітиЮрій Рашкевич під час прес-конференції стосовно рівного доступу доосвіти громадян з Криму та Донбасу.

За його словами, через освітні центри «Донбас-Україна» вступили 1346 осіб, з яких понад 1 тисяча – на бюджетну форму навчання.

Найбільше абітурієнтів вступили до Луганського національного університету ім. Шевченка та Східноукраїнського національного університету ім. Даля.

Через освітні центри «Крим-Україна» вступили 204 абітурієнти, з них на бюджет – 156. Більшість абітурієнтів вступило до Таврійського національного університету ім. Вернадського та Київського національного економічного університету ім. Гетьмана.

«Торік через освітні центри вступили 1008 осіб – 153 через «Крим-Україна» і 855 через «Донбас-Україна». Це на третину менше, ніж цього року. Тож навіть попри низку проблем ми спостерігаємо позитивну динаміку по обох освітніх центрах», – відзначив Рашкевич.

Він також відзначив, що абітурієнти з непідконтрольної території Донбасу і Криму можуть вступати до українських вишів не лише через освітні центри. Зокрема, вони можуть отримати повну загальну середню освіту в українських школах дистанційно або в формі екстернату, скласти ЗНО і подавати документи до будь-якого вишу, а не лише до тих, на базі яких діють освітні центри.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!