Студенти окремо сплачуватимуть за комунальні послуги

Вищим навчальним закладам дозволять визначати оплату длястудентів, які проживають у студентських гуртожитках, на оплату запроживання і оплату за використані ними комунальні послуги.Відповідні норми містить проект спільного наказу МОН, Мінфіну таМОЗ, що оприлюднений для громадського обговорення.

Зокрема, передбачається, що загальний наказ відомств дозволить упорядкувати питання встановлення плати за проживання в студентських гуртожитках та плати за комунальні послуги.

Розробники документа зазначають, що запропоновані зміни окрім приведення норм чинного наказу до вимог законодавства, дозволять вищим навчальним закладам зменшити граничний розмір плати за проживання у студентському гуртожитку й водночас стягувати з таких студентів плату саме за використані комунальні послуги.

«Розділення витрат дозволить вищим навчальним закладам здійснювати вчасну та в повному обсязі оплату за комунальні послуги. При цьому студенти, що проживають у студентських гуртожитках, будуть більш економно та сумлінно ставитись до використання води, електроенергії тощо», - наголошують автори документа.

Громадське обговорення проекту наказу триватиме до 19 липня. Пропозиції та зауваження можна надсилати на електронну адресу: ok_tkachenko@mon.gov.ua.

Текст документа та пояснювальна записка до нього опубліковані на сайті Міністерства освіти і науки.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!