Контрактник без знань — дійна корова для вишу, - МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я повідомляють про те, що групадепутатів чинить тиск на відомство та уряд України з метоюскасувати рішення про єдиний для контрактників та бюджетниківмінімальний прохідний бал вступу на медичні спеціальності – 150балів з кожного сертифікату ЗНО. Про це йдеться у заяві МОЗ щодозагрози реформи медичної освіти.

У МОЗ наголошують, що такі дії депутатів є ще однією спробою залишити старі корупційні схеми та загальмувати реформу охорони здоров’я.

У відомстві нагадують, що Мінохорониздоров'я разом з Міносвіти ухвалили рішення підняти мінімальний прохідний бал до 150 балів з кожного сертифікату ЗНО для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я». Відповідні зміни внесені до Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2017 році.

«Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти України не отримали жодних звернень ані від абітурієнтів, ані від батьків студентів щодо цього рішення. Також не надходило пропозицій та зауважень ні від депутатів, ні від комітетів охорони здоров'я та освіти і науки. Хоча питання обговорювалося на круглому столі і парламентських слуханнях», - заявляють у міністерстві.

У МОЗ наголошують, що раніше мінімальний прохідний бал абітурієнтів на медичні спеціальності досягав 103 балів.

«Це найнижчий прохідний бал серед усіх спеціальностей в Україні, і це головна причина того, що 37% випускників медичних вишів в цьому році не змогли здати міжнародний ліцензійний інтегрований іспит, який заплановано для введення в Україні як обов’язковий. Сьогодні група депутатів Верховної Ради вимагає від Уряду скасування прохідного рівня в 150 балів по вступу на медичні спеціальності і повернення системи, за якої вступити до медичного вишу може будь-хто, якщо у нього є гроші», - йдеться у заяві.

За статистикою попереднього року абітурієнти-бюджетники медичних спеціальностей вступали з балами – від 159 до 191. Абітурієнти-контрактники – від 102 до 168 балів.

«Контрактник з низьким рівнем знань — дійна корова для університету, можливість його «додатково навчати», «допомагати з екзаменами» та «вирішувати інші питання». А наприкінці видати диплом, з яким цей «лікар» потім піде лікувати живих людей!», - наголошують у Міністерстві охорони здоров’я, зазначаючи, що весь цей час студент з низьким рівнем знань заважає вчитись іншим.

У відомстві також зазначають, що відміна мінімального прохідного бала для вступу на медичні спеціальності на самому початку нівелює цінність професії лікаря та призводить до сприйняття абітурієнтами диплому лікаря як «папірця», який необхідно купити, щоб потім збирати хабарі у людей в лікарнях.

«Ми підтримуємо право кожного абітурієнта подати документи в університет. Але в виші будуть відібрані найкращі вступники, рівень загальної освіти яких дозволяє розгорнути якісне навчання. Вимога депутатів прибрати мінімальний прохідний бал для абітурієнтів медичних вузів є неприйнятною спробою залишити брудні корупційні потоки в медичній освіті. Україна не буде країною, де лікар може купити диплом за гроші», - йдеться у заяві.

У МОЗ також зауважили, що рішення про встановлення мінімального бала 150 для всіх сертифікатів було затверджено 24 квітня 2017 року Наказом Міністерства освіти України №637. Наказ юстовано, він є обов’язковим до виконання.

Як відомо, у п'ятницю 23 червня народні депутати від БПП Ольга Богомолець та Олександр Співаковський взяли у участь у засіданні уряду, у ході якого, за їх словами, домоглись скасування встановленого МОН і МОЗ підвищеного прохідного бала для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія».

За словами Богомолець, «випускники, які набрали менше ніж 150 балів з кожного сертифікату ЗНО отримають шанс на вступ до медичних вузів і демонстрацію своїх здібностей в навчанні, щоб стати гарними лікарями».

 

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!