В УжНУ відбувся ярмарок «День кар’єри ЄС»

Майже два десятки закарпатських роботодавців відгукнулися напропозицію взяти участь у «Дні кар’єри ЄС», що відбувся вУжгородcькому національному університеті.

Проведення заходу, що був ініційований Представництвом Євросоюзув Україні і підтриманий керівництвом вишу, привернуло увагубагатьох студентів різних факультетів, яких зацікавила можливістьдізнатись про наявні вакансії, безпосередньо поспілкуватися зроботодавцями, записатись на стажування чи взяти участь у одному зтрьох тренінгів, що провели організатори.

«Завданням університету є не лише передавання знань. Ми повинніпрацювати так, щоб наші студенти розуміли: якщо вони вступають вУжНУ, то університет створить усі можливості для того, щоб післянавчання випускники знайшли достойну роботу саме в Україні. Ми дужесподіваємося, що започаткована сьогодні співпраця з роботодавцямине буде одноразовою акцією і що після цієї події матимемо багатоможливостей для співпраці в рамках інших проектів. Вважаю, щосьогодні ми започаткували велику справ, – зауважила проректор знауково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел.

За словами Ігора Тодорова, який очолює Інформаційний центрЄвропейського Союзу в УжНУ, «День кар’єри ЄС» концептуально єреалізацією Угоди про асоціацію України з Євросоюзом.

«Ми маємо поступово рухатися до європейських стандартів – іправових, і моральних, і етичних, і у відносинах між працедавцем іробітником. Не секрет, що на Закарпатті проблема безробіття середмолоді стоїть дуже гостро. Але я певен, що ті роботодавці, якісьогодні прийшли запропонувати свої вакансії, відкривають величезніперспективи для наших студентів і випускників, дають можливістьзнайти роботу саме в європейському контексті. Цей захід – цепередусім спроба налагодження комунікації між молодими людьми, якішукають роботу, і ринком праці», - зазначив Тодоров.

У свою чергу, координатор проектів представництва ЄС в УкраїніОлександра Рязанцева запевнила, що «День кар’єри ЄС» – це не лишестандартний ярмарок вакансій, а й можливість випробувати себе напершій співбесіді, презентувати себе, вивчити пропозиції ринкупраці і, імовірно, скоригувати свої плани на майбутнє.

«Молодь мусить знати, де шукати інформацію не лише про освітніможливості, про стажування, про мовні курси чи літні школи, але йпро можливості роботи в Україні та в країнах Європейського Союзу.Все це – знання і досвід, які підвищують можливість молодої людинина достойне працевлаштування. Насправді ми всі розуміємо, що нинівипускникові університету важко одразу знайти достойну роботу згідною зарплатою. Саме тому нам потрібні такі заходи, як «Денькар’єри ЄС», щоб люди розуміли реальність, в якій вони перебувають,і могли себе знайти в тій реальності, – резюмувала координаторпроектів Представництва ЄС в Україні.

Всі охочі в рамках «Дня кар’єри ЄС» мали можливість безкоштовнопройти тренінги для розвитку навичок, що важливі дляпрофесіонального зростання, а також поспілкуватись з працівникамиУжгородського міського центру зайнятості, які також взяли активнуучасть в організації заходу.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!