Стипендія президента для молодих науковців Національної академіїнаук відтепер призначатиметься на 2 роки, а граничний вік отриманнястипендії для докторів наук (та отримувачів, які навчаються удокторантурі) піднято з 35 до 40 років.

Збільшення фінансування наукової сфери в Україні зараз є одним зключових завдань, але не менш важливо – забезпечити українськимнауковцям можливість отримувати кошти під свої проекти з різнихджерел. Про це, під час прес-конференції, сказав заступник міністраосвіти і науки Максим Стріха.

Уряд ухвалив постанову, що посилює відповідальність за порушенняакадемічної доброчесності під час отримання вченого звання.Відповідні зміни внесені до порядку про присвоєння вченихзвань.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що проведення ЗНО привступі до магістратури з «Права» не лише дозволяє забезпечуватидоброчесність при вступі та покращувати якість навчання у вишах, ай показує переваги й недоліки нинішньої системи підготовки юристівв Україні.

Міністерство охорони здоров'я розпочало конкурс на заміщенняпосади ректора Національного медичного університету ім. Богомольця.Відповідне повідомлення розміщене на сторінці відомства уFacebook.

Міжнародні можливості Університету банківської справирозширюються. Окрім програм академічної мобільності, за якимистуденти можуть, з отриманням європейської стипендії, вчитись уПольщі, Люксембурзі, Латвії, Литві, Чехії та інших країнах, у 2018році вступники до УБС зможуть паралельно навчатися та отриматидиплом бакалавра одного з кращих економічних УніверситетівЦентральної та Східної Європи - Краківського економічногоуніверситету (Cracow University of Economics).

Міжнародні можливості Університету банківської справирозширюються. Окрім програм академічної мобільності, за якимистуденти можуть, з отриманням європейської стипендії, навчатись уПольщі, Люксембурзі, Латвії, Литві, Чехії та інших країнах, у 2018році вступники до УБС зможуть паралельно навчатися та отриматидиплом бакалавра одного з кращих економічних УніверситетівЦентральної та Східної Європи - Краківського економічногоуніверситету (Cracow University of Economics).

Справедливо ставлять питання, коли українські університетибудуть посідати більш високі позиції в міжнародних університетськихрейтингах? Можна відповісти, що це станеться тоді, коліуніверситети не будуть блукати в нашій країні з іншими можливимитипами вищих навчальних закладів, а вітчизняні вищі професійнішколи не будуть видавати за університети. На жаль, ґречний Законлише сприяє відповідним негативним тенденціям, він ніби фіксує цітенденції. Для кращого розуміння питання слід побіжно подивитися найого передісторію.

Особи з порушеннями зору мають можливість у 2018 році пройти ЗНОз використанням завдань, надрукованих рельєфно-крапковим шрифтомБрайля, під час додаткової сесії з української мови і літератури,математики, історії України.

Цього року освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна»працюватимуть з 4 червня до 28 вересня — через них абітурієнти зокупованих територій можуть вступити до вишів за спрощеноюпроцедурою. Відповідні зміни щодо періоду роботи центрів буливнесені до наказів МОН та зареєстровані в Мін’юсті. Про цеповідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.