Українська колекція стала першою в історії, для якої музей Китаю відкрив двері

Українські експонати стали першою іноземною експозицією в світі,для якої музей Гугун (Заборонене Місто) відкрив свої двері. Про цеповідомила прес-служба Міністерства культури України

Українська колекція стала першою в історії, для якої музей Китаю відкрив двері

“У музейному комплексі Гугун (Заборонене Місто), найбільшому музейно-архітектурному комплексі у світі, відкриттям виставки українських артефактів, розпочалися Дні культури України у Китайській Народній Республіці. Це непересічна подія в культурно-мистецькому середовищі, адже Україна стала першою державою в світі, для якої музей Гугун відкрив свої двері для експозиції”, — йдеться у повідомленні.

У церемонії відкриття Днів культури України у Китайській Народній Республіці взяли участь Міністр культури України Євген Нищук та Міністр культури та туризму КНР Ло Шуґан.

Виставка репрезентує українські реліквії — коштовності, старожитності та сучасні прикраси з бурштину. В сюжетах присутні історичні мотиви трипільської та скіфської доби, сюжети з українського минулого і сучасності.

У рамках події в Пекіні також презентували Петриківський розпис — об’єкт нематеріальної культурної спадщини України, внесений до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини людства ЮНЕСКО. У рамках Дні культури України у КНР також відбудуться концерти всесвітньо відомого Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Григорія Верьовки.

Гугун або “Заборонене місто” є першим з китайських об’єктів, який був занесений ЮНЕСКО до списку всесвітньої спадщини людства в 1987 році. Він охоплює центральну частину Пекіна, від площі Тяньаньмень, із півдня на північ, і займає площу 72 гектари, містить 980 палацових споруд, а в них 8707 кімнат. Місто оточене стіною завдовжки 3400 м і ровом з водою, який називається “Золота вода”. Майже все місто забарвлене в два кольори — жовтий і червоний. Він є одним з найбільших в світі музеїв, колекція предметів мистецтва якого налічує близько 1 мільйон 170 тисяч одиниць зберігання.

Нагадаємо, Китай і Ватикан підписали історичну угоду щодо єпископів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!